Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz wielokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowe smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i najlepsze polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.