restaurants main market square krakow

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi kosztują rzadsze dania – tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z wielu miejsc kraju. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować wina. Posiłek w stylu włoskim bez wyjątku powinien zawierać również trunek. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. Krakow Restaurant Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć nie mały zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film